Szachy

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Ekstraliga Śląska Juniorów 2018 tomek66, 19. kwietnia 18
Zakończyły się rozgrywki Śląskiej Ekstraligi Ligi Juniorów.
Pierwszy zespół Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Śląska Juniorów natomiast druga drużyna utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Tegoroczne zmagania w Ekstralidze Juniorów były niezwykle zacięte. Do ostatniej rundy, trwała rywalizacja o medale.

Krótka relacja z ostatniego zjazdu ligi w Częstochowie.
Runda 7, wygrana Strzybniczanki Tarnowskie Góry, MKSz remisuje z Pionierem Jastrzębie.
Runda 8 mecz na szczycie tabeli, Rybnik-Tarnowskie Góry. Początek rewelacyjny ,Martin Oleś 1-0, Gabriela Króliczek 2-0, pozostałe szachownice może być różnie, pozycja nie jasna. Po 3 godzinach gry Bartek Niedbała wygrywa z Antkiem Fritzem (MKSz), Krzysztof Oleksy(MKSz) przegrywa z Mateuszem Lichoradem czyli 2-2. Na polu walki pozostają Tomasz Posłuszny kontra Szymon Kupiecki oraz Wiktoria Cieślak z Zuzanną Kulpą. Zawodnicy z Rybnika po 4 godzinach gry wychodzą zwycięsko z tej rywalizacji.
Niedziela 15 kwietnia godzina 10, rozpoczęcie ostatniej rundy a tabela wyglądała następująco:
Rybnik 14 pkt. meczowych 32,5 pkt.”małych”
Jastrzębie 14 pkt. meczowych 31,5 pkt „małych”
Tarnowskie Góry 13 pkt. meczowych
Jako pierwsi, pewnym zwycięstwem kończą rywalizację zawodnicy z Strzybniczanki wygrywając z MKSz II Rybnik. Nasz pierwszy zespół pewnie wygrywa 5,5-0,5 z drużyną z Częstochowy i nie patrząc na wynik drużyny z Jastrzębia zapewnia sobie tytuł Drużynowych Mistrzów Śląska.

W tegorocznych rozgrywkach o sile drużyny z Rybnika stanowiły dziewczyny. Wiktoria Cieślak zdobywa 8,5 pkt. na 9 możliwych i tym samym wygrała piątą szachownice. Gabriela Króliczek uzyskując 8,5/9 pkt. wygrała szóstą szachownice. Bardzo dobre wyniki uzyskali również, na czwartej szachownicy Martin Oleś zdobywając 6,5/9 ( wygrywając szachownice). Drugie miejsce na II szachownicy zdobył Tomek Posłuszny z wynikiem 6/9pkt. Pozostali zawodnicy uzyskali następujące wyniki:Krzysztof Oleksy 5/9 pkt. Oraz Antoni Fritz 4,5/9pkt.

Wynki dostępne na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_123/results.html?l=pl&tb=202_

Relacja, informacja dzięki funpage, zdjęcia tam też dostępne: https://www.facebook.com/szachyrybnik/?hc_ref=ARTR_QA-cDJlF--nx8F2nulKncvdou1NcfCzrL6b1WkqskGlT4_cs8iBeYHVRblOczw&fref=nf

GRATULACJE!!!!