Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Władze klubu
Statut
Regulamin
Deklaracja członkowska

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy

Advicom



KM Biuro Rachunkowe
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Turnieje mikołajkowe - cz.1 :) i cz.2 tomek66, 04. grudnia 17
1. PAWŁOWICKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY DO 1600 ELO

- klasyfikacja JUNIOR - Rzepka Marcin - 8 miejsce

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6932/results.html?l=pl&tb=11_&ix=0_

2. XVI Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci - Gliwice

a) Grupa A (do lat 8) -
Gaszka Zuzanna - 2 miejsce ( 1 wśród dziewcząt), Konkol Nadia - 9 miejsce (2 wśród dziewcząt)

b) Grupa B (do lat 10) -
Łysakowski Kamil - 8 miejsce, Okruta Zuzanna - 2 wśród dziewcząt

c) Grupa C (do lat 13) -
Oleksy Krzysztof - 4 miejsce, Króliczek Gabriela - 3 wśród dziewcząt, Cieślak Jessica - 4 wśród dziewcząt

d) Grupa D (do lat 16) -
Posłuszny Tomasz - 3 miejsce

link z wynikami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_7224/index.html?l=pl

3. PAWŁOWICKI BARBÓRKOWY OTWARTY TURNIEJ SZACH

1 miejsce - Krzysztof Wołyńsk, 4 miejsce Marek Bitman, 6 wśród juniorów - Rzepka Marcin

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6931/

4. VII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Szachach

Kubik Bartosz - 3 miejsce wśród rocznik 2006 i młodsi

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7206/results.html?l=pl&tb=10_

5. XXVII BARBÓRKOWY Turniej Szachowy

7 miejsce Jendrowiak Maciej
8 miejsce Stepień Janusz

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7028/results.html?l=pl&tb=10_

6. Mikołajkowy Klasyfikacyjny Turniej o Puchar Starosty Pszczyńskiego - GRUPA A

5 miejsce Brzyszkowski Robert

link:http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7600/results.html?l=pl&tb=10_


Gratulujemy!!
VII Arcymistrzowski Turniej Kołowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej oraz Turniej Kobiet w Szachach Szybkich pamięci Mirosławy Litmanowicz tomek66, 28. listopada 17
1. W dniach 28.11-06.12.2017 roku w Hotelu HP Park Plaza we Wrocławiu odbędzie się VII edycja Arcymistrzowskiego Turnieju Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej.

W Turnieju tym, jak co roku, udział biorą dwie Rybniczanki:

GM Monika Soćko
IM Karina Szczepkowska


Wyniki!


Niestety porażka w ostatniej rundzie spowodowała, że Monika nie wygrała tego prestiżowego Turnieju ( chyba najsilniejszej kołówki arcymistrzowskiej, kobiecej w Europie) i zajęła ostatecznie równie wysokie 2 miejsce.
Karina zajęła tym razem 8 miejsce. Turniej z dorobkiem 6/z 9 pkt wygrała WGM Jola Zawadzka.


Gratulujemy!!

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6690/

2. Turniej Kobiet w Szachach Szybkich pamięci Mirosławy Litmanowicz - 2-3 grudnia

Udział Rybniczanek:

WFM Honorata Kucharska


Świetny występ Honoraty, 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, 1 do lat 16 i przyrost rankingu elo Fide rapid o 63 pkt

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6038/results.html?l=pl&tb=2_

Trzymamy kciuki!
XV MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY tomek66, 26. listopada 17
XV MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

Udział k Piotra Bobrowskiego i k++ Cieślak Wiktorii

Bardzo dobry występ Wiktorii. 9 miejsce w klasyfikacji generalnej, 4 miejsce w klasyfikacji "pełnosprawnych zawodników", 1 wśród zawodniczek i 1 wśród juniorów do 18 roku życia.
Do tego wszystkiego Wiktoria zyskała 30 oczek w klasyfikacji elo Fide i norme na mistrza krajowego!!




Pan Piotr zajął 7 miejsce wśród seniorów powyżej 71 roku życia

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7104/results.html?l=pl&tb=2_

Gratulujemy!!
Biblioteka szachowa - podziękowania tomek66, 24. listopada 17
Podziękowania!!

W imieniu Miejskiego Klubu Szachowego Rybnik, składam serdeczne podziękowania Panu
Andrzejowi Boboń
, za przekazanie swojej kolekcji książek i czasopism szachowych.
Wiele pozycji ma dużą wartość historyczną i będzie stanowić nie lada gratkę dla miłośników królewskiej gry (tytuły dostępne w siedzibie klubu oraz obok: kliknij: ARTYKUŁY: KLUB: BIBLIOTEKA SZACHOWA).

Już wkrótce cała kolekcja będzie do Państwa dyspozycji.

z wyrazami szacunku
Paweł Króliczek
Prezes MKSz Rybnik
Zawody weekendu 18-19.11.17 tomek66, 17. listopada 17
1. Indywidualne Mistrzostwa Śląska Dzieci do lat 7 - chłopcy

Bujak Stanislaw - 11 miejsce

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6412/

2. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Śląskiego Dzieci do lat 7 - dziewczęta

Konkol Nadia - 1 miejsce i złoty medal
Seemann Lena - 3 miejsce i brązowy medal



zdjęcia: https://www.facebook.com/SZSzach/

strona ze zdjęciami na fb: https://www.facebook.com/Pszczy%C5%84skie-Szachy-1647912835424782/?hc_ref=ARQ_cWO1ifOqtQQ48rDAHYQ4MyNQYNPHT6_ahL7EQyEX-Mykt2YUVu68sWqQmSetYlc

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6413/

Gratulacje!!

3. XXX MOKATE OPEN o Puchar Prezesa Zarządu Mokate dra Adama Mokrysza

Króliczek Gabriela - 3 wśród Kobiet
Gaszka Zuzanna - 7 wśród Kobiet i 4 do lat 10
k Bobrowski Piotr - 2 wśród seniorów 70+

zdjęcia: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1053903268080126&set=a.646968625440261.1073741827.100003813882355&type=3&theater

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_7287/

4. Liga niemiecka Kobiet

Bardzo dobry indywidualny występ IM Kariny Szczepkowskiej: remis z GM Stefanova (2506) i wygrana z Miitsch(2154), w dwóch przegranych przez Allianz Leipzig spotkaniach.

link: http://nsv-online.de/ligen/fbl-1718/?staffel=1068&r=

5. Liga czeska

Bardzo dobry występ FM Kamila Kozioł, który wygrał z IM Nedela V (2334) zapewniając drużynie SK Slavoj Poruba cenny remis.
Wygrana Kacpra Tomaszewskiego z Letovanec, Petr (1777) i wygrana Slavia Orlova

link: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1828

6. Ekstraliga

Występ IM Szczepkowskiej Kariny i IM Krzyżanowskiego Marcina

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_2523/results.html?l=pl&tb=213_&rd=8_
Gratulacje!!
Turnieje Niepodległościowe tomek66, 12. listopada 17
1. IV Grand Prix Cieszyna Juniorów w Szachach P-10' do lat 10 turniej 3/3

Brzyszkowski Robert - 7 miejsce

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6400/results.html?l=pl&tb=10_

2. VII turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości rocznik 2008 i młodsi

Kubik Bartosz - 2 miejsce
Cierniak Kaja - 1miejsce wśród dziewczynek 2008

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5888/results.html?l=pl&tb=10_

3. VII turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości rocznik 2007-2003

Króliczek Gabriela - 1 miejsce

link http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5889/results.html?l=pl&tb=10_

4. XXII Memoriał Szachowy im. Emila Oleja

Cieślak Wiktoria - 4 miejsce wśród juniorów do lat 18

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5702/results.html?l=pl&tb=10_

5. 1 liga Czeska

Remis FM Kamila Kozioł ( Ostrava A) z FM Ramik Zdenkiem ( Lokomotov Brno) i remis obu drużyn, w 1 Lidze Czeskiej

link: http://chess-results.com/tnr293316.aspx?lan=5&art=3&rd=2&turdet=YES&wi=821

Gratulujemy!!'
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów i awans Rybniczan!! tomek66, 07. listopada 17
W Jastrzębiej Górze, pomiędzy 11-17.11.17 odbywają się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów

Z MKSz Rybnik, o finał MPJ 2018 ubiegać się będą ponownie:

1. Jendrowiak Maciej C11: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5527/results.html?l=pl&tb=2_
2. Oleksy Krzysztof C13: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5529/results.html?l=pl&tb=2_
3. Grochol Kamil i Posłuszny Tomasz C15: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5530/results.html?l=pl&tb=2_
4. Fritz Antoni C17: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5531/results.html?l=pl&tb=2_
5. Konkol Nadia D9: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5532/results.html?l=pl&tb=2_
6. Kucharska Helena D11: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5533/results.html?l=pl&tb=2_
7. Cieślak Jessica D13: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5534/results.html?l=pl&tb=2_

Prawo startu w finałach Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w roku 2018 uzyskują:
- w grupach wiekowych do 9 lat – po 10 najlepszych,
- w grupach wiekowych do 11 i 13 lat – ilość awansujących z PMPJ stanowi dopełnienie ilości
dotychczas zakwalifikowanych, do 46 w każdej z grup dziewcząt i chłopców - czyli po 4 zawodników!
- w grupach wiekowych do 15 lat - po 10 najlepszych,
- w grupach wiekowych do 17 lat - po 10 najlepszych,


Trzymamy kciuki!

zdjęcia: https://www.facebook.com/pg/PWZSzach/photos/?tab=album&album_id=849203918580749

Wyniki cząstkowe!

Do zakończenia pozostały dwie rundy i póki co.......

Antek Fritz, w jednej z najtrudniejszych grup prowadzi w grupie C17 i zyskuje bardzo dużo pkt na rankingu elo Fide. W grupie C15 Tomek Posłuszny mieści się w 10tce, gwarantującej awans, podobnie jak w grupie D9 Nadia Konkol.
W grupie D11 Helena Kucharska jest 3 (awansują 4), a w grupie D13 - na granicy awansu ( 4 miejsce) jest Jessica Cieślak.
Jendrowiak Maciej - 11 po 7 rundach, ostatnie 2 pojedynki wygrał i jak utrzyma tendencję, awans może się stać faktem ( awansuje 4). Oleksy Krzysztof w grupie C13 jest 6/ po 7 rundach, remisując ostatnie dwa pojedynki i do awansu potrzebuje wygranej ( awansuje 4), zaś w grupie C15 Kamil Grochol zajmuje 24 miejsce (awansuje 10) i żeby myśleć o awansie musi wygrać dwie ostatnie rundy i liczyć na dobry dla niego układ pozostałych pojedynków(niestety szanse tylko matematyczne)


go-ahead!!

Wyniki ostateczne!!!

Bardzo dobry występ Rybniczan, zakończony awansem do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2018 w aż 5/ spośród 8 naszych juniorów i przyrostem rankingowym elo Fide 6/z 8!

Fritz Antoni awansując, wygrał grupę C17, z dorobkiem 7/z 9 pk, przyrostem elo Fide o 110 pkt i uzyskaniem pierwszej normy na kandydata!!!
Kucharska Helena pewnie wygrała grupę D11, awansując z 1 miejsca, zdobywając 7/z 9 pkt zwiększyła swój ranking elo Fide o 24 pkt
Cieślak Jessica zajęła 2 miejsce w grupie D13, awansowała ze zdobyczą pkt 6,5/z 9 i zwiększyła swój ranking elo Fide o 80 pkt
Posłuszny Tomasz awansował, zajmując 4 miejsce w grupie C15, z dorobkiem 6/ z 9 pkt zwiększył swój ranking elo Fide aż o 112 pkt
Konkol Nadia, awansowała do MPJ 2018 z 8 miejsca i zdobyła 4.5/z 9 pkt

Nie powiodło się niestety, trójce naszym wojownikom; którzy po walce musieli uznać wyższość rywali; i tak:
Oleksy Krzysztof z dorobkiem 5,5 pkt zajął 6 miejsce, ale na pocieszenie zwiększył swój ranking Fide o 63 oczka. Nieco dalsze miejsca, z dorobkiem 4,5 pkt zdobyli: Grochol Kamil i Jendrowiak Maciej, walcząc do samego końca o wygrane!

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom sportowej i ambitnej postawy, awansującym sukcesów na MPJ 2018, tym którym się nie udało, powodzenia za rok!

Tym samym liczba finalistów MPJ 2018 zwiększyła się o 5 osób i finalnie, licząc 12 wygląda następująco:

Dziewczęta:

1. Gaszka Zuzanna - D10
2. Konkol Nadia - D10
3. Seemann Pola - D10
4. Kucharska Helena - D12
5. Króliczek Gabriela - D14
6. Cieślak Jessica - D14
7. WFM Kucharska Honorata - D16
8. Cieślak Wiktoria - D18

Chłopcy:

1. FM Kozioł Kamil - C18
2. Fritz Antoni - C18
3. Posłuszny Tomasz - C16
4. Seemann Jakub - C10

Gratulujemy i życzymy sukcesów w MPJ 1018
Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017 tomek66, 07. listopada 17
Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017

1. Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017 T7

Konkol Nadia - 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 wśród dziewcząt

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1608/results.html?l=pl&tb=10_

2. Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017 T9

Gaszka Zuzanna - 1 miejsce w klasyfikacji generalnej i wśród dziewcząt

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1611/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulacje wielkie!!!
Drużynowo :) tomek66, 05. listopada 17
1. DME - Kreta 2017

Ostatnie dwie rundy Drużynowych Mistrzostw Europy w kategorii Open i Kobiet z udziałem drużyn polskich ( jak już pisaliśmy wcześniej)

- Panie walczą dziś z Gruzją być może o medal : link z live : https://www.chessbomb.com/arena/2017-european-team-women-championship

Brawo! Wygrana Polek i jutro wyjaśni się już tylko kwestia koloru medalu :)

Ehhhhh..... niestety, niespodziewana porażka Polek w ostatniej rundzie i zajmujemy tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce!
Tak, czy inaczek wielkie gratulacje za walkę i ambicję!!!


- Panowie z Armenią, z Aronianem na 1 desce : link : https://www.chessbomb.com/arena/2017-european-team-championship

Panowie ostatecznie zajmują 10 miejsce, wysoko wygrywając w ostatniej rundzie z Francją
.

2. Liga Czeska

Zwycięstwo Kacpra Tomaszewskiego na 5 desce w Slavia Orlova i remis FM Kamila Kozioł na 1 szachownicy Slavoj Poruba. Po 2 rundach w tabeli Poruba przed Orlova z kompletem punktów.

link: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1828
ME w szachach szybkich i błyskawicznych tomek66, 04. listopada 17
Drodzy zawodnicy Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku.

W dniach 15-17 grudnia 2017 roku odbędą się w katowickim „Spodku” Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
Zgodnie z komunikatem zgłoszenia należy przesłać do organizatora do dnia 26.11.2017r. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6387/ http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6388/

Zdaję sobie sprawę że wpisowe dla wielu Naszych zawodników jest bardzo wysokie. W związku z powyższym proszę o przesłanie na mój adres mailowy rybnikbax@gmail.com potwierdzenie uczestnictwa w Mistrzostwach Europy do dnia 17.11.2017r.

Jednocześnie informuję iż Zarząd MKSz planuje dofinansowanie udziału w Mistrzostwach Naszych zawodników. Kwota dofinansowania będzie uzależniona od liczby uczestników.

z wyrazami szacunku
Paweł Króliczek


Zgłosiła się liczna grupa tj. 22 zawodników. W dniu dzisiejszym otrzymałem wyliczenia dotyczące dofinansowania z Śląskiego Związku Szachowego. Do tego dokładam dofinansowanie przez Nasz klub. Poniżej przedstawiam wysokość wpłat jakie Państwo muszą dokonać na konto klubowe.

zawodnik biorący udział w dwóch turniejach (Blitz, Rapid ) 90 zł
zawodnik biorący udział w turnieju szachów błyskawicznych 40 zł
zawodnik biorący udział w turnieju szachów szybkich 60 zł

Wpłatę należy dokonać przelewem na konto klubowe:
Bank PEKAO SA o/Rybnik 88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
W tytule przelewu „Darowizna (+ imię i nazwiska zawodnika)
.

Przelewy proszę wykonać do dnia 26.11.2017r. W indywidualnych przypadkach przyjmuję wpłaty gotówkowe.

Warunkiem tak dużej dopłaty z Śląskiego Związku jest 100 % frekwencja osób które się zgłosiły.Wpisowe nie podlega zwrotowi.
pozdrawiam
Paweł Króliczek
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL tomek66, 22. paŸdziernika 17
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL rozpoczynają się w Pokrzywnej, z udziałem reprezentantów MKSz, którzy walczyć będą o wakaty na Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych.

C9 - Seemann Jakub, Kubik Bartosz
C11 - Jendrowiak Maciej, Rzepka Marcin
C13 - Oleksy Krzysztof, Oleś Martin,

D9 - Cierniak Kaja,
D11 - Kucharska Helena
D13 - Cieślak Jessica


WYNIKI!!

w grupie C9 - awans do MPJ 2018 z 2 miejsca Jakuba Seemanna

Gratulujemy wszystkim, Kubie awansu, a reszcie ( pozostałym 8 ) juniorom MKSz Rybnik walki do ostatniej rundy!

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5689/

Tym samym liczba finalistów MPJ 2018 zwiększyła się o 1 osobę i aktualnie wygląda następująco:

Dziewczęta:

1. Gaszka Zuzanna - D10
2. Seemann Pola - D10
3. Króliczek Gabriela - D14
4. WFM Kucharska Honorata - D16
5. Cieślak Wiktoria - D18

Chłopcy:

1. FM Kozioł Kamil - C18
2. Seemann Jakub - C10

Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne nominacje!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Banery
Nawigacja
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion