Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Władze klubu
Statut
Regulamin
Deklaracja członkowska

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy

Advicom



KM Biuro Rachunkowe
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Mistrzostwa Europy Juniorów, Mamaja, Rumunia 2017 tomek66, 03. 09 17
04.09.2017 roku rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach klasycznych w Mamaja - Rumunia. Mistrzostwa rozgrywane będą w tempie: 90 minut na 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii oraz 30" na każde posunięcie od początku partii.






W najsilniejszej grupie Open do 18 lat uczestniczyć będzie blisko 90 juniorów z 45 państw, w tym jeden GM, 10 IM i 40 FM.
W grupie tej, z 38 nr startowym wystąpi FM Kamil Kozioł (MKSz Rybnik)

Wyniki!
Kamil w tych Mistrzostwach miał kojarzenie, jak w kołówce arcymistrzowskiej, grał z czterema IM, a 5 graczami z rzędu z rankingami grubo powyżej 2400 ( w tym 1 - 2500+), w tym zremisował z IM z Chorwacji, który podzielił pierwsze miejsce. Uzyskując wynik rankingowy 2321 Kamil wzbogacił ranking elo Fide o 5.4 oczka i zajął miejsce o nr wyżej niż miejsce startowe.

wyniki: http://chess-results.com/tnr296078.aspx?lan=3&art=0&turdet=YES&flag=30&wi=984

W grupie Dziewcząt do lat 16, w której uczestniczy 75 zawodniczek z 40 krajów ( w tym 1 WIM, 3 FM i 13 WFM ) MKSz Rybnik będzie reprezentowała WFM Honorata Kucharska.
Honorata rozpocznie turniej z 18 nr startowym.


Wyniki!
Honorata, po bardzo dobrym Turnieju, uzyskała wynik rankingowy 2014 i zyskała na Mistrzostwach Europy 52 pkt w klasyfikacji elo Fide zajmując ostatecznie 14 miejsce. Honorata zagrała 5 partii, z wyżej rozstawionymi zawodniczkami, w tym z dwiema WFM.


wyniki: http://chess-results.com/tnr296089.aspx?lan=3&art=0&turdet=YES&flag=30&wi=984

W grupie dziewcząt do lat 12 wystąpi blisko 100 juniorek.
W grupie tej, obok rówieśniczek z blisko 40 krajów, wystąpi Helena Kucharska.
Helena rozpoczyna Mistrzostwa z nr startowym 88.


Wyniki!
Helena, zaczynająca Mistrzostwa z 88 nr startowym zagrała 9 partii, z zawodniczkami wyżej rozstawionymi, co pozwoliło jej na uzyskanie wyniku rankingowego 1438 i zysku punktacji międzynarodowej elo Fide o 88.4 oczka, zajmując ostatecznie wyższe o 20 miejsce w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Europy.

wyniki:http://chess-results.com/tnr296085.aspx?lan=3&art=0&turdet=YES&flag=30&wi=984

Gratulacje dla Heleny, Honoraty i Kamila!

link do strony Mistrzostw: https://ecuyouth2017.ro/




zdjęcia z Mistrzostw ze strony na fb :https://www.facebook.com/tomek.warakomski/media_set?set=a.1685843721446030.1073741832.100000612553594&type=3&pnref=story
Puchar Świata 2017 tomek66, 03. 09 17
3 września o godz. 13:00 czasu polskiego rozpocznie się Puchar Świata w gruzińskim Tbilisi. W tym najsilniej obsadzonym w historii pucharze, zobaczymy trzech Polaków: Radosława Wojtaszka, Jana-Krzysztofa Dudę oraz Kacpra Pioruna




partie na żywo: http://tbilisi2017.fide.com/live-games/

drabinka Pucharu : http://tbilisi2017.fide.com/pairings-tree/

strona zawodów: http://tbilisi2017.fide.com/

Finał już od dziś - 23.09.2017

Aronian, L. -- Ding, L


Euroregionalna Młodzieżowa Liga Szachowa - 2.09.2017. tomek66, 03. 09 17
W sobotę 2 września 2017 r. rozegrano w Jastrzębiu-Zdroju kolejną Euroregionalną Młodzieżową Ligę Szachową.



W turnieju wzięły udział drużyny z Czech, Słowacji i Polski. Rozgrywki rozegrano na dwóch szczeblach – I liga i II liga. W każdej z lig grało po 8 drużyn.

Zarówno w I lidze, jak i II lidze uczestniczyły nasze Drużyny Klubowe: MKSz Rybnik A i MKSZ B Rybnik

Ostatecznie, obie drużyny zajęły w swoich ligach medalowe 3 miejsca

link Liga 1: http://chess-results.com/tnr300419.aspx?lan=3

link Liga 2: http://chess-results.com/tnr300418.aspx?lan=3&art=0&wi=821

zdjęcia: https://www.facebook.com/pg/pionierjastrzebie/photos/?tab=album&album_id=1436138149810594

Gratulujemy!!
Zajęcia szachowe w roku szkolnym 2017/2018 - informacje tomek66, 30. 08 17
W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym zamieszczamy informacje dotyczącą planowanych zajęć szachowym w roku szkolnym 2017/2018

Poniedziałek:
16:00-17:30 zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 grupa początkująca
17:30-19:00 zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 grupa początkująca

Wtorek:
17:00-19:00 zajęcia dla grupy średniozaawansowanej w wieku 9-12
19:00-21:00 zajęcia dla grupy zaawansowanej tzn Kadra

Sroda:
17:00-19:00 zajęcia dla grupy sredniozaawansowanej w wieku 8-10

Czwartek:
17:00-19:00 zajęcia dla grupy tzw "Rybnickie nadzieje" w wieku 8-11

Piątek:
17:00-19:00 zajęcia dla grupy sredniozaawansowanej w wieku 8-12

Z uwagi na liczne zainteresowanie Zarząd Klubu wprowadza zapisy na zajęcia z brakiem możliwości dopisania dziecka w połowie semestru.
W związku z tym zapisy bedą odbywać sie we wrześniu i wtedy tez bedą kształtować sie grupy.
Drugi nabór przewidziany jest w styczniu.
Zmiany mają na celu poprawę metodologii nauczania i programu który instruktorzy wprowadzą od pierwszych zajęć.

Zapisy proszę kierować bezpośrednio na maila klubowego: mkszrybnik@o2.pl

Zajęcia rozpoczynamy od 11.09 z uwagi na udział instruktorów w Drużynowych Mistrzostwach Polski w dniach 02-10.09.2017.


Zapraszamy!!
53. Międzynarodowy Festiwal A. Rubinsteina, Polanica Zdrój, 19 – 27 sierpnia 2017 tomek66, 22. 08 17
W Polanicy Zdrój, w dniach 19-27,08 rozgrywany jest 53. Międzynarodowy Festiwal A. Rubinsteina, Polanica Zdrój.

W 6 Grupach Turniejowych uczestniczyć będzie wielu Rybniczan, tym bardziej, że Śląski Związek Szachowy, przewidział w tym samym czasie i miejscu zgrupowania Kadry Juniorów i młodzików śląskich

Strona zawodów: http://rubinstein.polanica.pl/index.php/serwisy-turniejowe/

Wyniki!!

Open A - Zwyciężył GM Tomasz Warakomski 8/z9pkt
1 miejsce wśród Kobiet - WFM Honorata Kucharska
5 miejsce wśród kobiet - k++ Wiktoria Cieślak

Grupa C
Kamil Grochol- 12 wśród juniorów i zysk 56 oczek elo Fide
Króliczek Gabriela - 16 wśród kobiet

Open D
Oleksy Krzysztof - 6 wśród chłopców
Cieślak Jessica - 8 wśród dziewcząt

Grupa E
Jendrowiak Maciej - 8 miejsce
Seemann Pola - 5 wśród dziewcząt

Gratulujemy!
Mistrzostwa Świata Juniorów 8-12 Brazylia tomek66, 22. 08 17
W dniach 21-31.08.2017 roku w Pocos de Caldas, Brazylia odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w grupach wiekowych 8,10 i 12 lat.



Polskę reprezentuje trójka zawodników, w tym w grupie D-8 "nasza" - Zuzanna Gaszka

strona Mistrzostw : https://www.wccc2017.com/

wyniki: http://chess-results.com/tnr295097.aspx?lan=10&art=0&fedb=POL&turdet=YES&flag=30&wi=984





Wyniki!!

Ostatecznie Zuzia Gaszka zdobyła 6/z 11 pkt i zajęła dobre 21 miejsce ( na 51 startujących).
Zuza grając z zawodniczkami z rankingami elo, uzyskała też swój pierwszy ranking elo Fide, wynoszący w wieku 8 lat - 1206 pkt :)

Gratulacje!!


Wynik: http://chess-results.com/tnr295097.aspx?lan=10&art=9&fedb=POL&fed=POL&turdet=YES&flag=30&wi=984&snr=30

I Międzynarodowy Memoriał Ireny Warakomskiej - Open A tomek66, 19. 08 17
Bezpośrednio po zakończeniu MPJ BiS we Wrocławiu, grupa czołowych juniorów spotkała się z międzynarodowym towarzystwem arcymistrzów w Suwałkach na I Międzynarodowym Memoriale Ireny Warakomskiej (11-18.08.2017 r)

W głównym Openie A, z pólą nagród 50 tyś złotych uczestniczyło blisko 90 zawodników, ze średnim rankingiem 2315 i średnim wiekiem 28 lat,

W tej grupie, nie mogło zabraknąć Rybniczan: IM Krzyżanowski Marcin, FM Żyłka Stanisław, FM Kozioł Kamil, Tomaszewski Kacper, Smołka Marcin.

Turniej zakończył się zwycięstwem ukraińskiego arcymistrza GM Vetoshko, Volodymyr, który wyprzedził tylko lepszą pkt pomocniczą GM Jakubowskiego Krzysztofa i o 0.5 pkt GM Markowskiego Tomasza.

A jak wypadli Rybniczanie ? Krótka ocena :):

1. IM Krzyżanowski Marcin - 19 miejsce w klasyfikacji generalnej, po porażce w ostatniej rundzie z GM Mateuszem Bartel. Wysoki ranking uzyskany 2520 i + 4 pkt elo Fide

2. FM Żyłka Stanisław - 4 miejsce w klasyfikacji juniorów do 18 lat, remis z GM Czarnotą Pawłem

3. FM Kozioł Kamil - 3 miejsce w klasyfikacji juniorów do 18 lat, remisy z arcymistrzami ze ścisłej czołówki turnieju: GM Jakubowskim, GM Ulybin Mikhail, GM Kanarek Marcel; + 4 pkt elo Fide

4. Tomaszewski Kacper - 39 miejsce w klasyfikacji generalnej, zwycięstwo z WGM Bartel Martą w 9 rundzie i + 18 pkt elo Fide

5. Smołka Marcin - 60 miejsce, + 20 pkt elo Fide

Gratulujemy dobrych wyników :)

link do turnieju: https://www.chessmanager.com/tournaments/23/results

zdjęcia: https://www.facebook.com/pg/stowarzyszenieirenywarakomskiej/photos/?ref=page_internal











MPJ BiS 2017 Wrocław tomek66, 08. 08 17
W dniach 6-9 sierpnia 2017 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbywają się – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

W Turnieju uczestniczy liczne grono juniorów z MKSz Rybnik

Strona Mistrzostw: http://mpjbis.dzszach.pl/



Wyniki szachów szybkich: ( pierwsza 15tka! W rozgrywkach gra ponad 1000 juniorów, a grupy liczą średnio ok 85 zawodników)

Seemann Jakub - 8 miejsce i 8 pkt - C-10
Kozioł Kamil - 11 miejsce i 7.5 pkt - C-18

Gaszka Zuzanna - 3 miejsce, brązowy medal w grupie D-8 i 8 pkt
Konkol Nadia - 14 miejsce i 6.5 pkt - D-8
Cieślak Jessica - 13 miejsce i 7 pkt - D - 12
Kucharska Helena - 14 miejsce i 7 pkt - D-12
Króliczek Gabriela - 12 miejsce i 7 pkt - D-14
Kucharska Honorata - 3 miejsce i brązowy medal w grupie D-16 i 8 pkt
Cieślak Wiktoria - 7 miejsce i 7 pkt - D-18

Gratulacje dla medalistek i zawodników ze ścisłej czołówki!!!

Wyniki szachów błyskawicznych:

Konkol Nadia - 7 miejsce i 7/z 11 pkt - D-8
Seemann Lena - 11 miejsce i 7 pkt - D-8
Gaszka Zuzanna - 15 miejsce i 6 pkt - D-8
Króliczek Gabriela - 11 miejsce i 13.5/ z 22 pkt - D-14
Kucharska Honorata - 1 miejsce, 17 pkt i złoty medal w grupie D16
Wiktoria Cieślak - 4 miejsce i 14.5 pkt - D-18

Seemann Jakub - 8 miejsce i 8/z11 pkt - C -10
Oleksy Krzysztof - 9 miejsce i 14.5 pkt - C-12
Grochol Kamil - 16 miejsce i 14/ z 22 pkt - C-14
Kamil Kozioł - 6 miejsce i 14.5 pkt - C-18

Drużynowo MKSz Rybnik, w klasyfikacji MPJ BiS zajął doskonałe 7 miejsce, zaś województwo śląskie 1 miejsce!!

Wielkie gratulacje!!!!

Galeria zdjęć tutaj: http://mpjbis.dzszach.pl/galeria-zdjec/

Wizerunki medalistek (zdjęcia z dekoracji)






Turnieje Trenerów MKSz Rybnik tomek66, 08. 08 17
1. Erfurt II Międzynarodowy Festiwal Szachów Kobiet

W turnieju kołowym z udziałem 10 zawodniczek wystąpiła IM Karina Szczepkowska

Karina zdobywając 6/z 9 pkt zajęła ostatecznie 3 miejsce i wzbogaciła ranking o 5 pkt elo Fide

link: http://chess-results.com/tnr258082.aspx?lan=0&art=1&flag=30&wi=821

2. MasterClass Titled Tuesday Blitz

W tym silnym turnieju wystąpił IM Marcin Krzyżanowski ( 10 rund, 95 zawodników)

Ostatecznie Marcin zajął 3 miejsce, zdobywając 8/ z 10 punktów

link: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1617428511635967&set=a.162086403836859.31854.100001065009318&type=3&theater


Gratulacje!!
Międzynarodowy Dzień Szachów tomek66, 20. lipca 17
W roku 2017 Międzynarodowy Dzień Szachów przypada na 20 lipca (czwartek)

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Szachów

Obchodzony jest na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE)

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich entuzjastów, kibiców i zawodników :)

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów tomek66, 11. lipca 17
W dniach 21-30 lipca 2017 r trwać będą Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, których organizatorem jest nasz klub MKSz RYbnik.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów grać będzie:

1. w rozgrywkach Ekstraligi nasz pierwszy zespół - MKSz Rybnik
( w składzie: FM Kamil Kozioł, FM Stanisław Żyłka, CM Pniaczek Marek, Oleksy Krzysztof, WFM Kucharska Honorata i Króliczek Gabriela)

2. zaś w rozgrywkach II Ligi - MKSz II Rybnik
( w składzie: Klementowski Dawid, Fritz Antoni, Grochol Kamil, Oleś Martin, Cieślak Wiktoria, Cieślak Jessica oraz rezerwa: Seemann Jakub i Kucharska Helena)

- za obie drużyny będziemy mocno trzymać kciuki!


- trenerzy: IM Karina Szczepkowska i IM Marcin Krzyżanowski

WYNIKI!

Organizacyjnie wielki sukces Organizatorów z Naszego Klubu, na czele z Prezesem Pawłem Króliczkiem i Dyrektorem Turnieju Waldemarem Cieślakiem. Wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich mniej widocznych członków Klubu, za ciężką pracę na rzecz Mistrzostw - Tomasz Dziodzio, Krzysztof Wołyński, Kacper Tomaszewski, Patrycjusz Cieslak i pewnie wielu nie wymienionych przeze mnie osób ( za co przepraszam). Gratulacje dla Was wszystkich!!!

Sportowo:
7 miejsce drużyny 1 i po raz kolejny pewne utrzymanie w gronie 10 najlepszych druzyn w Polsce oraz 7 miejsce druzyny 2, która do końca walczyla o awans do 1 ligi.
Wiecej uwag, zdjecia i relacje już wkrótce!


Krótki komentarz do występu:

Ekstraliga!
Pewne 7 miejsce, do 3 miejsca zabrakło podobnie jak rok temu 2 punktów.
Występy indywidualne:

FM Kamil Kozioł - 5 miejsce na 1 szachownicy, strata 12 pkt elo, cenne zwycięstwa i remisy z medalistami Mistrzostw Polski ( Nowak, Winiarski, Kossakowski)
FM Stanisław Żyłka - 5 miejsce na 2 szachownicy, strata 18 pkt elo, 5.5 pkt w sumie, w tym kilka b.ważnych (Gumularz, Pacan-Milej, Karpus )
CM Pniaczek Marek - 4 miejsce na 3 szachownicy, 2 pkt zysku elo, 5.5 pkt w sumie, w tym z medalistami Mistrzostw Polski ( Sanz Wawer, Ogłaza )
Oleksy Krzysztof - 7 miejsce na 4 szachownicy, strata 25 pkt elo
WFM Kucharska Honorata - 6 miejsce na 5 szachownicy, strata 46 oczek, ale cenne remisy z medalistkami Mistrzostw Polski ( Kubicka, Kiołbasa, Frej)
Króliczek Gabriela - 6 miejsce na 6 szachownicy, 49 pkt elo zysku, cenny remis z Harazińską i wygrana z Jarocką.

II Liga!
7 miejsce, choć całe zawody w strefie awansu... było blisko!

Indywidualnie:

Dawid Klementowski - 5.5 z 11 pkt, 30 oczek elo na plusie, cenne zwycięstwo z Brożyną
Fritz Antoni - 7/z 10, strata 2 pkt elo, cenne zwycięstwo z Janiszewskim Filipem, 6 miejsce na 2 szachownicy
Grochol Kamil - 7.5 pkt/z 11, zysk 2 pkt elo, 8 miejsce na 3 szachownicy
Oleś Martin - 3/z 6, strata 25 oczek elo
Seemann Jakub - 4.5/z6, zysk 96 pkt elo, cenne zwycięstwo z Krawczyk
Cieślak Wiktoria - 8 pkt/ z 11, 6 miejsce na 5 szachownicy, 64 oczka straty
Cieślak Jessica - 1/ z 5, 25 pkt straty
Kucharska Helena - 2.5/z 6, 25 pkt straty

zdjęcia : http://ekstra.kochamszachy.eu/index.php/category/glaeria/

relacja na fb: https://www.facebook.com/KochamSzachy


Zawody odbyły się w "Orlim gnieździe" w Szczyrku, a szczegóły można wyszukać na oficjalnej stronie Mistrzostw, w serwisie Kocham szachy", poniżej:

http://az-serwer1661950.online.pro/start/

Powodzenia życzymy zarówno naszym juniorom, jak i Organizatorom!!
.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Banery
Nawigacja
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion