Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Radosław Wojtaszek wicemistrzem Europy! tomek66, 28. marca 18
W dniach 16-29 marca 2018 roku w Batumi (Gruzja) odbyły się Mistrzostwa Europy.

Mistrzostwa rozegrane zostały na dystansie 11 rund systemem szwajcarskim. W turnieju wystąpiło ponad 300 zawodników z 34 krajów, w tym 139 arcymistrzów.

Wspaniały turniej rozegrał Radosław Wojtaszek, który na dystansie 11 rund zdobył 8 punktów i wywalczył srebrny medal. Złoty medal zdobył Iwan Sarić.

Turniej Kandydatów w Berlinie tomek66, 28. marca 18
W dniach 10-27 marca 2018 roku w Berlinie odbywał się Turniej Kandydatów.

W turnieju rozgrywanym systemem dwukołowym grało 8 zawodników.
Stawką turnieju, poza pulą nagród w wysokości 420.000€, było prawo gry w meczu z Magnusem Carlsenem.

Zwyciężył: GM Caruana Fabiano (GM 2784) USA

II MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK I SENIORÓW W SZACHACH tomek66, 23. marca 18
II MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK I SENIORÓW W SZACHACH - USTROŃ-JASZOWIEC - DW Nauczyciel 2018-03-18/2018-03-25

Z udziałem 3 Rybniczan trwają II MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK I SENIORÓW W SZACHACH:

1. k Bitman Marek
2. k Bobrowski Piotr
3. k Bobrowski Józef

WYNIKI!!!

6 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw i 4 wśród zawodników 56-65 lat zajął k Bobrowski Józef - 7/ z 9 pkt i + 53 pkt elo Fide

7 miejsce w klasyfikacji 66-75 lat - k Bobrowski Piotr - 6 pkt

Waleczny k Bitman Marek zdobył 5 pkt

GRATULACJE
.
Norma acymistrzowska M. Krzyżanowskiego w Cappelle la Grande! tomek66, 11. marca 18
W dniach 3-10 marca 2018 odbył się 34. Open Cappelle la Grande (Francja).

W turnieju wystartowało 338 zawodników, w tym, nasz Trener Klubowy IM Marcin Krzyżanowski, IM Grzegorz Nasuta, WIM Anna Warakomska oraz FM Mateusz Paszewski.

Znakomicie wystąpił IM Marcin Krzyżanowski, który zdobył 7 punktów z 9 partii, zajał 5 miejsce i wypełnił pierwszą normę arcymistrzowską gratulacje!

BRĄZ HONORATY!!! Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Jastrzębiej Gorze slideroh, 11. marca 18
.

W Jastrzębiej Gorze rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 z udziałem juniorów MKSz Rybnik.

Bardzo dobry, kolejny występ WFM Honoraty Kucharskiej i brązowy medal MPJ D16

Honorata zdobyła 6 pkt i punktacją pomocniczą pokonała 4 rywalki z takim samym dorobkiem pkt

Wielkie gratulacje!!

W grupie D18 k++ Wiktoria Cieślak, wygrywając ostatnią partię zdobyła 5.5 pkt i ostatecznie zajęła bardzo dobre 5 miejsce i 60 pkt rankingowych!

W grupie C18 FM Kamil Kozioł, walcząc o strefę medalową, w ostatniej rundzie zmierzył się z turniejowym nr 1 i niestety po ciekawym pojedynku, odniósł porażkę, zajmując ostatecznie 11 miejsce (5 pkt)

W tej samej grupie, w ostatniej rundzie Antoni Fritz został skojarzony, z kolegą, z którym dzielił pokój i po ponad 4h pojedynku, zremisował. Antek zdobył 4 pkt

W grupie C16 Tomasz Posłuszny zdobył również 4.0 pkt
Wielkie gratulacje za walkę!
W tym roku rywalizacja w większości grupach była szalenie wyrównana i wiele zależało od kojarzenia i wyniku w ostatniej rundzie. Jak zwykle odrobina szczęścia, obok umiejętności była nieodzownie potrzebna do końcowego sukcesu!

.
MAMY MISTRZA POLSKI !!!!! tomek66, 04. marca 18
Jakub Seemann zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 10 w Chrustach (woj. świętokrzyskie).

Miejski Klub Szachowy czekał długich 8 lat na medal w tej kategorii wiekowej (ostatni medal to srebro Kamila Kozioł w 2010 roku).
Kuba dzięki wywalczeniu mistrzostwa będzie reprezentował Nasz Kraj na arenie międzynarodowej.
Wielkie gratulacje dla Kuby, Sztabu Szkoleniowego ( IM Karina Szczepkowska i IM Marcin Krzyżanowski) oraz Rodziców.

8 miejsce, a 2 w roczniku 2009 wywalczyła Zuzanna Gaszka

WIELKIE GRATULACJE!!

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2018 tomek66, 04. marca 18
W Zgierzu w dniu 03.03.2018 roku rozegrano po raz pierwszy Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach szybkich.

Zawody z udziałem 4- osobowych ( 3 szachownice męskie i 1 Kobieca) 42 drużyn z całej Polski rozegrano w tempie 10 minut + 5 sekund w Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu/k. Łodzi.

MKSz Rybnik był reprezentowany przez I Drużynę w składzie:

KacperTomaszewski
Kamil Kozioł
Marcin Wałach
Honorata Kucharska

Rybniczanie przed ostatnią rundą dzielili miejsca 5-8, jednak w ostatniej rundzie musieli uznać wyższość Drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego ( z trzema Arcymistrzami w składzie) i ostatecznie MKSz Rybnik podzielił miejsca 9-13.

Najlepiej w naszej drużynie wypadła WFM Honorata Kucharska, która zdobyła 7/z 9 pkt i wzbogaciła swój dorobek elo Fide o 24 oczka.
Dobrze wypadł również na 2 szachownicy FM Kamil Kozioł, który zdobywając 5/z 9 pkt zwiększył zwój dorobek elo Fide o 33 pkt. Tyle samo 5/z 9 pkt zdobył na 3 szachownicy FM Marcin Wałach.

Gratulujemy dobrego miejsca i walki do końca!!

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów - Ekstraliga Śląska Juniorów tomek66, 03. marca 18
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów - Ekstraliga Śląska Juniorów

Gospodarzem Zjazdu nr 2, w dniach 3 - 4 marca 2018 r. w Rybniku SP 2 ul. Wodzisławska 46 jest MKSz Rybnik

Po 5 rundach prowadzi nasz I Zespół, zaś MKSz II Rybnik zajmuje 7 miejsce.

Po 6 rundach bez zmian na 1szym miejscu - prowadzi Drużyna MKSz I Rybnik

zdjęcia wkrótce
Komunikaty Zarządu tomek66, 28. lutego 18
Uwaga!!!

1. W dniu 01.03.2018 r. to jest w czwartek, zajęcia w klubie zostają odwołane.

2. W związku z organizacją przez Nasz klub II zjazdu Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów w Szkole Podstawowej nr 2 w Rybniku przy ul.Wodzisławskiej 46 prosimy o pomoc w przygotowaniu sali gry w dniu 02.03.2018 r.
Zbiórka w szkole o godzinie 17.00.

Dziękujemy!!
Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat tomek66, 26. lutego 18
.

ROZPOCZĘŁY SIĘ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW do lat 10, W SZACHACH KLASYCZNYCH W 2018 ROKU.

W Chrustach (woj. świętokrzyskie) Miejski Klub Szachowy w Rybniku reprezentuje czworo zawodników. W grupie dziewcząt grają : Zuzanna Gaszka, Pola Seemann, Nadia Konkol, natomiast wśród chłopców Jakub Seemann.

WYNIKI!!!!

Złoty medal MPJ do lat 10 wśród chłopców wywalczył Jakub Seemann !!!!!

Pola Seemann i Natalia Konkol walczyły również o jak najlepszy wynik!!

zdjęcia na klubowej stronie MKSz Rybnik na fb

Wielkie Gratulacje dla wszystkich!!!

.
VII Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej tomek66, 26. lutego 18
VII Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej - Open B do lat 10 - Open B do lat 10