Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Władze klubu
Statut
Regulamin
Deklaracja członkowska

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy

Advicom



KM Biuro Rachunkowe
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Zajęcia z przedszkolakami tomek66, 05. stycznia 15
No to zaczynamy!

Koniec leniuchowania!

Przedszkolaki! Zapraszamy na zajęcia do klubu!


Dziś, tj. 05.01.2015 r. od godz. 17.00 rozpoczynamy zajęcia w Klubie dla Przedszkolaków, które prowadzić będzie Arcymistrzyni Karina Szczepkowska - Horowska.

Zapraszamy!
XXV Turniej o Puchar Gór Opawskich - wyjazd tomek66, 04. stycznia 15
Z ramienia Śląskiego Związku Szachowego, członek Zarządu MKSz Rybnik - Pan Cieślak Waldemar organizuje wyjazd do Pokrzywnej na XXV Turniej o Puchar Gór Opawskich, który odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii: 31.01-08.02.2015 r
Wszystkie informacje na temat turnieju oraz zakwaterowania udziela Pan Cieślak pod swoim nr tel.601152377 oraz mailem: cieslak.waldemar@wp.pl . Cena za jeden dzień to 65 zł, dojazd we własnym zakresie. Przewidziana składka dla opiekuna zależna od ilości uczestników. Opiekę nad dziećmi będzie sprawował Jarek Kocela oraz Michalina Botor.
XXV Międzynarodowy Festiwal Szachowy - Cracovia tomek66, 04. stycznia 15
XXV Międzynarodowy Festiwal Szachowy - Cracovia Open A

W Krakowie zakończył się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Szachowy - Cracovia 2015

W grupie A z powodzeniem startował Kamil Kozioł
Nasz reprezentant, po nieudanym początku, zdobył ostatecznie 4.5 pkt w tym silnym Openie i zaliczył spory przyrost ( blisko 90) punktowy do rankingu elo Fide

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4486/results.html?l=pl&pr=91_

Turniej zdominowali niestety szachiści z Ukrainy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, a dopiero czwarty był, pierwszy z Polaków IM Marceli Kanarek

wyniki: hthttp://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4486/results.html?l=pl&tb=10_
XXXII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY RYBNIK 2014 slideroh, 29. grudnia 14
Właśnie zakończył się się XXXII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY RYBNIK 2014 w Grupach A, oraz B. Natomiast Turniej w grupie Open Fide wciąż trwa.


Dzisiaj, w świetle reflektorów i kamer kończy się XXXII Międzynarodowy Turniej Szachowy Rybnik Open 2014.
Ten rozgrywany od wielu lat sztandarowy Turniej w Naszym Klubie, w roku bieżącym skupił uwagę wielu dobrych i utalentowanych szachistów.
Wyniki końcowe są dostępne poniżej w linku, tam też będzie wkrótce relacja telewizyjna i reportaż z tego udanego wydarzenia.


Wyniki turnieju Open:

Pierwsze miejsce: Marcin Krzyżanowski - 8/9pkt
Drugie miejsce: Rafał Tymrakiewicz - 7pkt
Trzecie miejsce: Kacper Tomaszewski - 6.5pkt doskonały wynik, od niedawna "naszego" juniora oraz przyrost rankingu elo fide o 39 oczek !!!

Wyniki do lat 18 to dominacja młodzieży z MKSz Rybnik:
1. Kacper Tomaszewski z wynikiem 6,5 pkt
2. Marcin Smołka z wynikiem 6pkt
3. Angelika Dziodzio, również z wynikiem 6pkt.


Wyniki do lat 14:
Trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Cieślak z dorobkiem 5.5 pkt. i zdobyczą kolejnych 38 pkt do klasyfikacji rankingowej elo Fide oraz uzyskała już ostatecznie od 01.02.2015 r normę kandydata na mistrza -K

Kobiety:
Drugie miejsce zajęła Angelika Dziodzio gromadząc 6 pkt.
Czwarte miejsce wywalczyła Wiktoria Cieślak - 5.5/6pkt

zdjęcia z turnieju Open: https://plus.google.com/u/0/photos/115497596750731404967/albums/6099693565689987841

Link do turnieju:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5569/




WYNIKI

XXXII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY RYBNIK 2014 Grupa A do 7 lat


Srebrny medal zdobył Karol Cytryniak z wynikiem 5.5/7pkt.
Najlepszą zawodniczka okazała się Zuzanna Okruta z wynikiem 4/7pkt.
Pół punktu mniej zdobyła Pola Seemann.


XXXII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY RYBNIK 2014 Grupa B od 8 do 12 lat

W turnieju Grupy B najlepszym zawodnikiem z dorobkiem 6/7pkt okazał się Tomasz Posłuszny
3 miejsce zajął Łukasz Frydrych - 5.5/7.
5 miejsce zdobył Kamil Grochol z wynikiem 5/7.
9 miejsce zdobył Jacek Łuc otrzymując 4.5/7pkt.

Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Gabrieli Króliczek z wynikiem 5/7 punktów.
5 miejsce wśród dziewczyn zdobyła Jessica Cieślak z wynikiem 4/7.
8 miejsce natomiast zdobyła Wiktoria Cytryniak.

Więcej wyników poszczególnych grup w odnośnikach powyżej.



Zdjęcia z turnieju Tomasza Dziodzio:

Po kliknięciu w powyższą miniaturke odnośnik przesyłą do galerii.


Relacja w TV: Link - KLIK
(od minuty 17:45)


Serdecznie gratulujemy!
Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich tomek66, 22. grudnia 14
We Wrocławiu, w Hali Stulecia odbyły się w dniach 19-21.12.2014 r. Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich.



Mistrzostwa, oprócz sukcesu i talentu 16-to letniego Janka Krzysztofa Dudy, miały też i Rybnickich Bohaterów!

ME w Szachach Błyskawicznych:

Karina Szczepkowska - Horowska - srebrny medal wśród Kobiet
Angelika Dziodzio - złoty medal wśród dziewczyn do lat 18
Kamil Kozioł - 5 miejsce wśród chłopców do lat 14
Cieślak Wiktoria - 8 miejsce wśród dziewcząt do lat 14

link: http://ecc.wroclaw.pl/?page_id=114

ME szachy szybkie:

Monika Soćko - złoty medal wśród Kobiet
Dziodzio Angelika - srebrny medal wśród dziewcząt do lat 18

link: http://ecc.wroclaw.pl/?page_id=118

Wielkie Gratulacje!!!!





MISTRZOSTWO POLSKI WOJEWÓDZTW tomek66, 22. grudnia 14
Reprezentacja województwa śląskiego została 18.12.2014 r. Mistrzem Polski Województw 2014.

W finale pokonaliśmy drużynę województwa lubuskiego!

W Reprezentacji Śląska w drodze do finału i w finale zagrało w sumie czworo przedstawicieli naszego Klubu: WGM Karina Szczepkowska - Horowska, k Angelika Dziodzio, k Kamil Kozioł i Wiktoria Cieślak

Wynik finału:
21,5-8,5


link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_6257/results.html?l=pl&prt=1__

Turnieje! tomek66, 15. grudnia 14
1. GRAND PRIX POLSKI DZIECI I MŁODZIEŻY - województwo śląskie - grupa C

Posłuszny Tomasz - 1 miejsce

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5265/results.html?l=pl&tb=10_

2. I Turniej o Puchar Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do lat 6, 8 i 10

Oleś Martin - 3 miejsce, Oleś Andżelika - 9 miejsce

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5777/results.html?l=pl&tb=10_

3.Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci - do lat 10 i 12

Oleksy Krzysztof - 1 miejsce do lat 10
Posłuszny Tomasz - 1 miejsce do lat 12

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5105/results.html?l=pl&tb=10_

http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5107/results.html?l=pl&tb=10_

Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci - do lat 7

Pola Seemann - 3 miejsce wśród dziewczynek

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5106/results.html?l=pl&tb=11_&ix=1_

4. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW

MKSZ Rybnik - po 6 rundach na 1 miejscu

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_4653/results.html?l=pl&tb=202_

5. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW

MKSz Rybnik po 4 rundach na 3 miejscu

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_4697/results.html?l=pl&tb=202_

6. INDYWIDUALNE i DRUŻYNOWE SZACHOWE MISTRZOSTWA RYBNIKA 2014 do lat 5-6-7-8 i 9 (12.12.2014)

W generalnej klasyfikacji:

1 Oleksy Krzysztof 6/6pkt MUKS Smerfy Rybnik (Mistrz Rybnika do 9 lat)

2 Cytryniak Wiktoria 5pkt MKSz Rybnik (Mistrzyni Rybnika do 9 lat)

3 Cytryniak Karol 5pkt MKSz Rybnik (Mistrz Rybnika do 7 lat)

4 Miketa Adam 4pkt MKSz Rybnik

Drużynowo MKSz Rybnik m-ce III.

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_6007/final_standings&6.html

Gratulujemy!!!!
Zajęcia szachowe w Klubie tomek66, 10. grudnia 14
Pomimo, nieobecności w przyszłym tygodniu WGM Kariny Szczepkowskiej - Horowskiej, zajęcia z przedszkolakami, w poniedziałek, 15.12 odbywać się będą z Instruktorem Markiem Bitmanem, zaś z Kadrą A, we wtorek z IM Marcinem Krzyżanowskim (o zwykłych porach).

Zapraszamy!!
WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA 2014 tomek66, 09. grudnia 14
Poniżej publikujemy wyniki końcowe ze współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w roku 2014.

Oto 7 najlepszych klubów w Polsce, spośród sklasyfikowanych 156:

1 MUKS Stoczek 45 Białystok PDL 162,00
2 KSz Polonia Warszawa MAZ 138,00
3 KSzach Polonia Wrocław DŚL 120,00
4 KSz Javena Hańcza Suwałki PDL 97,00
5 MKSz Rybnik ŚL 91,00
6 UKS Rodło Opole OPO 82,00
7 KMKSz Victoria Kielce ŚWI 76,00

Gratulujemy naszym Juniorom!!
4th International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska tomek66, 09. grudnia 14
4th International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska rozegranie zostanie we Wrocławiu, w dniach: 10-18.12.2014 r



W tym silnym, Kobiecym Memoriale, rozgrywanym systemem kołowym biorą udział dwie Rybniczanki:

WGM Karina Szczepkowska - Horowska

GM Monika Soćko


strona z wynikami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5254/index.html

strona Memoriału: http://wgmradzikowska.pl/?page_id=1245

transmisje na żywo: http://wgmradzikowska.pl/?page_id=1275

zdjęcia: http://wgmradzikowska.pl/?page_id=1330#!

Trzymamy kciuki!

Wyniki!!

Doskonały występ, drugie miejsce w Turnieju, przyrost rankingu elo Fide ( 2 ranking wśród polskich zawodniczek) i niezła gratyfikacja finansowa - to dorobek WGM Kariny Szczepkowskiej - Horowskiej

GM Monika Soćko, tym razem nieco gorzej, ale 5, nagrodzone miejsce w arcymistrzowskiej kołówce to dobry wynik


Gratulujemy :)

Turnieje Mikołajkowe tomek66, 09. grudnia 14
1. V Mikołajkowy Szachowy Turniej Przedszkolaków

6 grudnia z udziałem blisko 60 Przedszkolaków i Świętego Mikołaja, rozegrano w siedzibie MKSz Rybnik - V Mikołajkowy Szachowy Turniej Przedszkolaków

Po pasjonujących 4 rundach, każdy uczestnik Turnieju otrzymał z rąk Św. Mikołaja drobny upominek

Wyniki:

1 Kubik, Bartosz PP-41
2 Miłowski, Antoni PP-5
3 Noga, Jakub PP-36
4 Skiba, Jakub PP-5
5 Brzyszkowski, Robert
6 Kapica, Mateusz
7 Raczek, Oliwia PP-5
8 Szurowski, Piotr PP-9
9 Śróbka, Grzegorz PP-43
10 Seemann, Pola MKS-R

Gratulujemy Wszystkim!!!

2. XIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci - Grupa B (do lat 10)

Króliczek Gabriela - 3 wśród dziewczynek, a Cieślak Jessica - 10

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_6034/results.html?l=pl&tb=11_&ix=0_

Dawid Klementowski - 3 miejsce do lat 16, Wiktoria Cieślak - 6, a Antoni Fritz - 8

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_6036/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulacje!

3. Mikołajki - Ruda Śląska

Grzesista Mateusz - 4 miejsce, a 1 do lat 12;
Peterman Grzegorz - 3 do lat 10

link:http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5676/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy!

4. MOKATE OPEN XV Międzynarodowy Turniej Szachowy z udziałem 76 zawodników - P 3'+ 2"

Smołka Marcin - 4 w klasyfikacji generalnej, Kamil Kozioł - 8 miejsce
Karina Szczepkowska - Horowska - 3 wśród Kobiet
Wiktoria Cieślak - 4 wśród Kobiet
Frydrych Łukasz - 1 do lat 12
Grochol Kamil - 7 do lat 12
Kucza Jan - 6 do rankingu 1600

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4226/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulacje!!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Banery
Nawigacja
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion