Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Władze klubu
Statut
Regulamin
Nowa deklaracja członkowska
Klauzula RODO

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy

Petek



KM Biuro Rachunkowe
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA tomek66, 10. paŸdziernika 14
W najbliższą sobotę i niedzielę - 11 i 12.10.2014 r odbędą się pierwsze zjazdy w ramach DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW ŚLĄSKA!



1. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW

Pierwsza sesja juniorów grających w składzie: Kucza, Klementowski, Posłyszny, Frydrych, Cieślak, Króliczek zakończyła się zwycięstwem, remisem i porażką naszej drużyny.
Przed 4 rundą, nasi juniorzy zajmują 7 miejsce!


link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_4653/index.html?l=pl

2. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW

Dwoma zwycięstwami zakończyła się pierwsza sesja DMSS. Nasi reprezentanci, występujący w składzie: Kozioł, Bitman (Kucza M), Cieślak P, Fritz, Kucza J, Cieślak W. nie dali szans rywalom i z kompletem 4 pkt. zajmują 4 miejsce.

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_4697/

Trzymamy kciuki za nasze drużyny!
V Otwarte Mistrzostwa Zabrzega w Szachach - Grupa A tomek66, 05. paŸdziernika 14
V Otwarte Mistrzostwa Zabrzega w Szachach - Grupa A - do lat 12

4 miejsce - Łuc Jacek - 6/ z 9 pkt

link:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4601/final_standings&9.html

Gratulujemy!!
Otwarte Mistrzostwa Czerwionki-Leszczyn tomek66, 05. paŸdziernika 14
Otwarte Mistrzostwa Czerwionki-Leszczyn rozegrano w dniu 05.10.2014 r

Bardzo dobry występ odnotował Przemek Matuszczyk, który zdobywając 7/z 9 pkt zajął drugie miejsce, przegrywając złoto, tylko punktacją pomocniczą!

Wśród juniorów do 13 lat, bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Grochol, który zajął 2 miejsce - 5/z 9 pkt

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4567/results.html?l=pl&tb=10_

Otwarte Mistrzostwa Czerwionki-Leszczyn - juniorzy do lat 8

6 miejsce Karol Cytryniak, 13 - Porwoł Kinga, 19 - Seemann Pola

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4625/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy!!!
Zajęcia szachowe w Klubie - przypomnienie tomek66, 05. paŸdziernika 14
Uwaga przypominamy!

1. Pomiędzy 06.10-12.10, nie odbędą się zajęcia z Arcymistrzynią Kariną Szczepkowską - Horowską
(szczegóły przyczyn nieobecności, w informacjach poniżej na stronie)

Wyniki!!

Srebrny medal Kariny, na pierwszej szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Chorwacji Kobiet, a Drużyna - Mornar Split zajęła czwarte miejsce.

Gratulacje!

link z wynikami: http://chess-results.com/tnr147241.aspx?lan=3&art=1&wi=821

2. Od października, we wtorki odbywają się zajęcia z Mistrzem Krajowym Marcinem Krzyżanowskim, zaś z Instruktorem Markiem Bitmanem, w środy i piątki!

Reszta zajęć bez zmian!

Zapraszamy!
II PLENER SZACHOWY - Zabrze tomek66, 04. paŸdziernika 14
II PLENER SZACHOWY - Zabrze - 04.10.14

3 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Martin Oleś, a 9 jego siostra Andżelika!

Martin zwyciężył też do lat 15!

Wielkie gratulacje!

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4824/final_standings&7.html
VI Mistrzostwa Polski Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych tomek66, 03. paŸdziernika 14
VI Mistrzostwa Polski Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych rozgrywane są w Katowicach w dniach 3-4.10

Na półmetku rozgrywek, pierwsze miejsce zajmuje nasz mentor i wychowawca kolejnych szachowych roczników szkolnych, wiceprezes MKSz Rybnik Pan Marek Bitman!

Marku trzymamy kciuki za jutrzejsze partie.......szkoda, że nie na żywo))))

Ostatecznie, po pasjonującej walce Marek Bitman zajął 4 miejsce!!
Gratulujemy!!


link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4880/final_standings&4.html
Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików OP+SL - dziewczęta tomek66, 02. paŸdziernika 14
Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików OP+SL - dziewczęta - Suchy Bór k/Opola 2014-10-02/2014-10-05

Zapraszamy do śledzenia udziału w tym turnieju naszych dziewczyn: Gabrysi, Wiktorii i Jessici

Wyniki!

Zwycięstwo w Mistrzostwach Wiktorii Zniszczoł, która zgromadziła 6/z 7 pkt!!!



Gabrysia Króliczek - 6 miejsce, a Jessica Cieślak - 8!

Gratulacje dla naszych dziewczyn!!!!

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4732/index.html?l=pl
Odwołanie zajęć szachowych w Klubie! tomek66, 01. paŸdziernika 14
1. Z uwagi na udział Marcina w Turnieju odwołujemy zajęcia szachowe w klubie, w dniu 03.10.2014 r.

Za niedogodności przepraszamy i zachęcamy do śledzenia postępów Mistrza krajowego Marcina Krzyżanowskiego w Memoriale Romana Bąka Open Fide

Wyniki!
Marcin zdobywając 8/z 9 pkt zajął 1 miejsce i wzbogacił ranking elo Fide o 14 pkt


link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_2156/

2. Z uwagi na udział Arcymistrzyni Kariny Szczepkowskiej - Horowskiej w Drużynowych Mistrzostwach Chorwacji Kobiet, odwołujemy zajęcia w klubie w dniach 6-11.10.2014 r

Przepraszamy za niedogodności z tym związane i trzymamy mocno kciuk za dobry występ Kariny!

Karina reprezentuje Mornar Split i gra na 1 desce!!

link: http://chess-results.com/tnr147241.aspx?lan=3
http://crochess.com/?p=5366
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL tomek66, 29. 09 14
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL - półfinały Mistrzostw Polski Juniorów 2015, odbędą się w Ustroniu Jaszowcu, w dniach 19-26.10.2014.

Cel turnieju
Wyłonienie finalistów MP Młodzików 2015, OOM w SU 2015

Zgłoszenia zawodników uprawnionych dokonują zainteresowane kluby w terminie
do dnia 7.10.2014 bezpośrednio na adres organizatora

Tutaj: http://www.turniejeszachowe.pl/mmj2014/ dostępne są informacje, listy uprawnionych oraz komunikat organizacyjny.

Zwracam uwagę, że turniej jest rozgrywany w Globusie, a Ondraszek oddalony ok 2km (pod górę w kierunku Równicy), od miejsca rozgrywek. Czym szybciej wszyscy potwierdzą udział, tym będzie większa możliwość dostania właściwego zakwaterowania.

Zgłoszenia proszę kierować do: Pawła Króliczka, na adres mailowy: rybnikbax@gmail.com (kontakt telefoniczny: 501469719), najszybciej jak Państwo mogą!

W zgłoszeniu należy podać:
a) Nazwisko i imię zawodnika
b) Dokładną datę urodzenia
c) Grupę rozgrywkową
d) Zapotrzebowanie dotyczące zakwaterowania i wyżywienia (także osób towarzyszących)


Pan Paweł zbierze wszystkie informacje dotyczące udziału naszych juniorów i ewentualnie osób towarzyszących (opiekunów) i prześle do Państwa, kwotę którą będzie trzeba wpłacić na konto klubowe, najpóźniej do dnia 13.10.2014 r

Klub opłaci za juniorów koszty wpisowego - startowe i rankingowe.

Angelika 8 w Mistrzostwach Świata w kategorii do lat 18 tomek66, 29. 09 14


W Durbanie (Republika Południowej Afryki) w dniach 18-30 września 2014r. odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych.


MKSz Rybnik, reprezentowany jest przez Mistrzynię Polski do lat 18 - Angelikę Dziodzio

Trzymamy kciuki i kibicujemy Angelice!!

strona Mistrzostw: http://2014wycc.co.za/2014wycc/Home.html

Angelika, po bardzo dobrej grze praktycznie w całym turnieju, zajęła wyśmienite
8 miejsce w Świecie i zwiększyła swój ranking elo Fide o 104 oczka




Wielkie gratulacje dla Angeliki!!!!!!!!!!!!!!!!


wyniki:http://www.chess-results.com/tnr144253.aspx?lan=1&art=0&turdet=YES&flag=30&wi=984

parie na żywo:http://2014wycc.co.za/girls-18.html


Zadania publicznego pn. Udział zawodniczki MKSz Rybnik w Mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach 2014 - współfinansowane było przez Urząd Miasta Rybnik
Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek w Szachach Szybkich na rok 2014 tomek66, 28. 09 14
28.09.2014 r w Orzeszu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek w Szachach Szybkich na rok 2014

Bardzo dobrze w swoich kategoriach wiekowych zaprezentowali się reprezentanci naszego Klubu.
Szczegółowe wyniki poniżej:


1. D8: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4582/index.html?l=pl

5 miejsce - Kinga Porwoł

2. D10: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4583/

1 miejsce - Gabrysia Króliczek, 3 miejsce Wiktoria Zniszczoł, 8 miejsce Jessica Cieślak

3. D14: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4585/

3 miejsce - Wiktoria Cieślak

4. C10: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4589/

10 miejsce - Martin Oleś , 15 miejsce - Adam Miketa

5. C12: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4590/

4 miejsce - Mateusz Górecki, 11 - Tomasz Posłuszny, 12 - Kamil Grochol

6. C14: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4591/

4 miejsce - Antoni Fritz

7. C16: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4592/

2 miejsce - Jasiu Kucza

8. C18: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4593/

3 miejsce - Patrycjusz Cieślak

Gratulujemy!!!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Banery
Nawigacja
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion