4th International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska tomek66, 09. grudnia 14
4th International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska rozegranie zostanie we Wrocławiu, w dniach: 10-18.12.2014 r



W tym silnym, Kobiecym Memoriale, rozgrywanym systemem kołowym biorą udział dwie Rybniczanki:

WGM Karina Szczepkowska - Horowska

GM Monika Soćko


strona z wynikami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5254/index.html

strona Memoriału: http://wgmradzikowska.pl/?page_id=1245

transmisje na żywo: http://wgmradzikowska.pl/?page_id=1275

zdjęcia: http://wgmradzikowska.pl/?page_id=1330#!

Trzymamy kciuki!

Wyniki!!

Doskonały występ, drugie miejsce w Turnieju, przyrost rankingu elo Fide ( 2 ranking wśród polskich zawodniczek) i niezła gratyfikacja finansowa - to dorobek WGM Kariny Szczepkowskiej - Horowskiej

GM Monika Soćko, tym razem nieco gorzej, ale 5, nagrodzone miejsce w arcymistrzowskiej kołówce to dobry wynik


Gratulujemy :)

Turnieje Mikołajkowe tomek66, 09. grudnia 14
1. V Mikołajkowy Szachowy Turniej Przedszkolaków

6 grudnia z udziałem blisko 60 Przedszkolaków i Świętego Mikołaja, rozegrano w siedzibie MKSz Rybnik - V Mikołajkowy Szachowy Turniej Przedszkolaków

Po pasjonujących 4 rundach, każdy uczestnik Turnieju otrzymał z rąk Św. Mikołaja drobny upominek

Wyniki:

1 Kubik, Bartosz PP-41
2 Miłowski, Antoni PP-5
3 Noga, Jakub PP-36
4 Skiba, Jakub PP-5
5 Brzyszkowski, Robert
6 Kapica, Mateusz
7 Raczek, Oliwia PP-5
8 Szurowski, Piotr PP-9
9 Śróbka, Grzegorz PP-43
10 Seemann, Pola MKS-R

Gratulujemy Wszystkim!!!

2. XIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci - Grupa B (do lat 10)

Króliczek Gabriela - 3 wśród dziewczynek, a Cieślak Jessica - 10

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_6034/results.html?l=pl&tb=11_&ix=0_

Dawid Klementowski - 3 miejsce do lat 16, Wiktoria Cieślak - 6, a Antoni Fritz - 8

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_6036/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulacje!

3. Mikołajki - Ruda Śląska

Grzesista Mateusz - 4 miejsce, a 1 do lat 12;
Peterman Grzegorz - 3 do lat 10

link:http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5676/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy!

4. MOKATE OPEN XV Międzynarodowy Turniej Szachowy z udziałem 76 zawodników - P 3'+ 2"

Smołka Marcin - 4 w klasyfikacji generalnej, Kamil Kozioł - 8 miejsce
Karina Szczepkowska - Horowska - 3 wśród Kobiet
Wiktoria Cieślak - 4 wśród Kobiet
Frydrych Łukasz - 1 do lat 12
Grochol Kamil - 7 do lat 12
Kucza Jan - 6 do rankingu 1600

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4226/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulacje!!
ZAJĘCIA SZACHOWE W KLUBIE MKSZ RYBNIK Z PODZIAŁEM NA GRUPY tomek66, 02. grudnia 14
ZAJĘCIA SZACHOWE W KLUBIE MKSZ RYBNIK Z PODZIAŁEM NA GRUPY
(aktualne od 01.01.2015 r)



GRUPA A (wtorek 19:00 – 21:00):
Andżelika Dziodzio
Kamil Kozioł
Wiktoria Cieślak
Dawid Klementowski
Antoni Fritz


GRUPA B (wtorek 17:00 – 19:00):
Tomasz Posłuszny
Łukasz Frydrych
Gabriela Króliczek
Kamil Grochol
Martin Oleś
Jacek Łuc

GRUPA C (czwartek 17:00 – 19:00):
Wiktoria Cytryniak
Kinga Porwoł
Jessica Cieślak
Tomasz Lala
Mateusz Grzesista
Kamil Ryszka
Paweł Ryszka
Grzegorz Paterman
Adam Miketa
Paulina Oleś
Pola Seemann


GRUPA D (środa, piątek 17:00 – 19:00):
Szymon Maćkowiak
Sonia K.
Marcin Rz.
Zuzanna Okruta
Tymoteusz Krynicki
Szymon Zając
Grzegorz Wantuła
Marta Ottlik

GRUPA E (poniedziałek 17:00 – 19:00):
Lena Seemann
Marta Filec
Ania Pasuto
oraz pozostała grupa przedszkolaków (nie ujęta wcześniej) uczęszczająca do tej pory do WGM Kariny Szczepkowskiej - Horowskiej
Turnieje ostatniego weekendu listopada tomek66, 30. listopada 14
XII MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY W POWIECIE ŻYWIECKIM MILÓWKA 2014-11-25/2014-11-30

Dobrym wynikiem zawodników MKSz Rybnik zakończył się XII MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY W POWIECIE ŻYWIECKIM.

Uczestniczyło w nim 106 zawodników.

W klasyfikacji generalnej Turnieju, 10 miejsce ze zdobyczą 6,5/ z 9 pkt. zajął Kamil Kozioł.
Kamil zdobywając jednocześnie pierwsze miejsce wśród młodzików, wzbogacił swój ranking elo o 56 oczek.

Pan Piotr Bobrowski, zdobywając 6 pkt zajął 14 miejsce, a pierwsze wśród seniorów >60 lat.
Prezes wzbogacił swój dorobek punktowy fide o 13 oczek.

Wśród zawodniczek drugie miejsce zajęła, z 5 pkt Wiktoria Cieślak.
Wiktoria wzbogaciła swój ranking o 98 oczek i zdobyła drugą normę na kandydata na mistrza.

Gratulujemy serdecznie!

link z wynikami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_2958/results.html?l=pl&tb=10_

Game Over V - Rybnik 29-30.11.2014 r

GAME OVER V - grupa A

9 miejsce Dawid Klementowski - 3,5/ z 5; 3 miejsce do rankingu 1900, wzrost elo o 40 oczek.
11 miejsce<strong> Fritz Antoni - wzrost elo fide 0 62 oczek, 5 do rankingu 1900

Gratulujemy!!


link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4138/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa B

5 do lat 10 Oleś Martin, 8 do lat 12 Frydrych Łukasz, 10 do lat 12 Łuc Jacek

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4137/results.html?l=pl&tb=10_

Mikołajkowy Pawłowicki Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowychGminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach 2014-11-29/2014-11-29

2 miejsce Tomasz Posłuszny - 7/ z 9 pkt, 3 miejsce Kamil Grochol - 6,5/z 9 pkt

Gratulacje!!

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5046/results.html?l=pl&tb=10_

BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY w PAWŁOWICACH do rankingu 2000
Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach 2014-11-30/2014-11-30


1 miejsce w klasyfikacji junior młodszy - Tomasz Posłuszny, a 2 miejsce Kamil Grochol

Gratulacje!!

link:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5047/results.html?l=pl&tb=11_&ix=4_
Symultana w Kietrzu tomek66, 26. listopada 14
23.11.2014 roku w ramach Festiwalu Szachowego rozegrano w Kietrzu z udziałem Arcymistrzyni Kariny Szczepkowskiej - Horowskiej symultanę szachową.

Symultanę rozegrano na 30 szachownicach. rezultat końcowy 29.5:0.5 dla Kariny.

Gratulujemy serdecznie!

Poniżej relacja telewizyjna z Imprezy: oglądaj od 13 minuty!!!

http://www.tvglubczyce.pl/video/Wiadomosci_25_11_14
Zajęcia z IM Marcinem Krzyżanowskim tomek66, 24. listopada 14
UWAGA!!!

Z uwagi na chorobę Instruktora, odwołujemy zajęcia szachowe w dniu 25.11.2014 r od godz.17, z IM Marcinem Krzyżanowskim

Przepraszamy!
Mistrzostwa Województwa Śląskiego Dzieci tomek66, 23. listopada 14
Mistrzostwa Województwa Śląskiego Dzieci do lat 7 - Chłopcy

Karol Cytryniak zajął 4 miejsce

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5358/results.html?l=pl&tb=10_

Otwarty Puchar Województwa Śląskiego Juniorów do lat 9 - Chłopcy

Oleksy Krzysztof zajął 1 miejsce

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5130/results.html?l=pl&tb=10_

Otwarty Puchar Województwa Śląskiego Juniorów do lat 9 – Dziewczyny

Cytryniak Wiktoria zajęła 11 miejsce
Porwoł Kinga - 14 miejsce


link:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5359/results.html?l=pl&tb=10_

Otwarty Puchar Województwa Śląskiego Juniorów do lat 12 - Chłopcy

Posłuszny Tomasz zajął 3 miejsce

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5131/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy świetnych wyników!!

Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar ARP Sp. z o.o. tomek66, 23. listopada 14
Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar ARP Sp. z o.o. rozegrano w Żorach w dniu 23.11.2014 r

Startowało 52 zawodników, tempo P'15, średni ranking Turnieju 2030

Marcin Smołka zajął bardzo dobre 10 miejsce

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4900/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy!
VIII Memoriał Szachowy "Dziewięciu z Wujka" tomek66, 22. listopada 14
VIII Memoriał Szachowy "Dziewięciu z Wujka"

I. Grupa Open - udział 71 zawodników, śr. ranking turnieju ponad 1900, tempo P'10+5''

Bardzo dobrze zaprezentowali się Reprezentanci MKSz Rybnik!!

WGM Karina Szczepkowska - Horowska zajęła 1 miejsce wśród Kobiet
Kacper Tomaszewski zajął 1 miejsce wśród juniorów do lat 18, 1 do rankingu 2000, 5 w generalce
Kamil Kozioł zajął 1 miejsce wśród juniorów do lat 14 i 16, 2 do rankingu 2000, 13 w generalce
Cieślak Wiktoria zajęła 5 wśród juniorów do 14 lat, 7 wśród Kobiet
Dawid Klementowski zajął 7 miejsce wśród juniorów do lat 14

wyniki w klasyfikacji generalnej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5471/results.html?l=pl&tb=10_

II. Grupa do lat 12

Grochol Kamil zajął 2 miejsce

wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5474/results.html?l=pl&tb=10_

III. Grupa do lat 10

Cieślak Jessica zajęła 12 miejsce

wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5473/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy bardzo!!!!
Mecz szachowy Polska - Anglia tomek66, 20. listopada 14
WYSOKIE ZWYCIĘSTWO POLSKI NAD ANGLIĄ ...

14 listopada 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 obył się Międzynarodowy Internetowy Mecz Szachowy Polska - Anglia.

Partie były rozgrywane na dwunastu szachownicach tempem 15 minut na zawodnika. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 9 - 2, drugi mecz rewanżowy wynikiem 9 - 0. Z powodów technicznych nie udało się rozegrać czterech partii, które nie mogłyby odebrać zwycięstwa w meczu rybnickim szachistom.

Skład polskiej reprezentacji:
I szachownica - Dominik Janczak
II szachownica - Gabriela Króliczek
III szachownica - Jacek Łuc
IV szachownica - Mateusz Grzesista
V szachownica - Tomasz Lala
VI szachownica - Szymon Maćkowiak
VII szachownica - Mateusz Grygar
VIII szachownica - Nina Janczak
IX szachownica - Paweł Ryszka
X szachownica - Sebastian Chmielarz
XI szachownica - Wojciech Ryszka
XII szachownica - Piotr Łysakowski

Wszystkim zawodnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Awans do MPJ 2015 tomek66, 14. listopada 14
Na rundę przed zakończeniem PMPJ w Karpaczu mamy już awans dwojga juniorów!

W grupie D9 w 90% wydaje się awansować Wiktoria Cytryniak

W grupie C15 na 100% już awansuje Dawid Klementowski

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach klasycznych są już historią!!!

Karpacz okazał się szczęśliwy dla dwojga naszych juniorów.

Awans w grupie D9 wywalczyła Wiktoria Cytryniak, która zdobywając 6/ z 9 pkt. zajęła 4 miejsce.

wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4458/results.html?l=pl&tb=10_

W grupie C15, chyba najsilniej obsadzonej, dobre 5 miejsce zajął Dawid Klementowski, który nota bene przez większość turnieju dzielił pierwsze i drugie miejsce. Dawid zdobył ostatecznie 6/ z 9 pkt!

wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4456/results.html?l=pl&tb=10_

Wielkie gratulacje za awans!!!


W grupie C13, jako 4 rezerwowy na Olimpiadę, będzie brany pod uwagę Tomek Posłuszny, który ostatecznie zajął 8 miejsce.

Dobre miejsca wywalczyli też: w grupie C11 Oleś Martin - 10 i C15 Antoni Fritz - 12

Na koniec wyniku Open Karpacz 2014!

Bardzo dobre 4 miejsce Kacpra Tomaszewskiego, 6/ z 9 pkt i wzrost rankingu o 20 oczek oraz oraz dobre - 18 miejsce Wiktorii Cieślak - 4.5/ z 9 pkt i wzrost rankingu o 86 pkt elo

wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5397/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulacje!!
Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Władze klubu
Statut
Regulamin
Nowa deklaracja członkowska
Klauzula RODO

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Sponsorzy

Petek



KM Biuro Rachunkowe
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion